RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podejrzenie koronawirusa u członka sztabu Legii

Legia jest mistrzem kraju (fot. PAP/Leszek Szymański)

Piłkarski mistrz Polski Legia Warszawa poinformował, że w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19 przez jednego z członków sztabu przeprowadzono badania pod kątem koronawirusa i wszyscy zawodnicy oraz pozostali członkowie sztabu mają wyniki ujemne i są zdrowi.

Zespół ds. Covid-19: Negowanie pandemii jest nieetyczne, niegodziwe i groźne

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło dotąd ponad 1700 osób, a na grypę w tym samym czasie 65 osób. Choćby ze względu na pamięć o zmarłych z powodu...

zobacz więcej

„Osoba z podejrzeniem jest odizolowana od drużyny i przechodzi dodatkowe badania” – przekazano w sobotę w klubowym komunikacie.

W niedzielę o godz. 20 zaplanowany jest mecz Legii z Cracovią o piłkarski Superpuchar Polski. Spotkanie ma się odbyć na stołecznym stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

W piątek wieczorem portal weszlo.com poinformował o masażyście Legii, który miał zostać zakażony koronawirusem. Jeszcze dzień wcześniej pracował z drużyną, dlatego w klubie natychmiast zdecydowano o zbadaniu piłkarzy, członków sztabu, itd.

Zaledwie trzy tygodnie po zakończeniu rywalizacji w ekstraklasie (przerwanej wcześniej na wiele tygodni z powodu pandemii), piłkarze Legii i Cracovii mają rywalizować o pierwsze trofeum w sezonie 2020/21.

Legia jest mistrzem kraju, zaś Cracovia po raz pierwszy triumfowała w Pucharze Polski.

Wcześniej zakażenia wykryto w innych klubach ekstraklasy - Wiśle Płock i Lechii Gdańsk.

W piątek, po tygodniowej kwarantannie, piłkarze Wisły przeszli kolejne testy na koronawirusa.

„Wszystkie testy członków sztabu, zawodników oraz pracowników dały wynik negatywny” – poinformował rzecznik prasowy klubu Michał Łada. Drużyna w sobotę ma wrócić do zajęć grupowych.

Natomiast w środę rano piłkarze Lechii przedwcześnie zakończyli zgrupowanie w Kępie niedaleko Płońska. Do końca tygodnia zalecono im pozostanie w izolacji. Powodem był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z zawodników.

źródło:

Zobacz więcej