RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aktywiści LGBT utrudniają policji działania ws. zatrzymania „Margot”

Wobec najbardziej agresywnych osób podejmowane są interwencje – podaje policja (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Protestujący na Krakowskim Przedmieściu utrudniają działania policjantów związane z zatrzymaniem aktywisty, wobec którego sąd zastosował dwumiesięczny areszt – informuje stołeczna policja. Zatrzymany działacz LGBT, Michał Szutowicz, podający się za „Małgorzatę” ps. „Margot”, brał udział w demolowaniu samochodu fundacji pro-life, napaści na jej działacza, a ostatnio także w profanacjach warszawskich pomników.

Znów chcą profanacji figury Jezusa? Działacze LGBT zgromadzili się pod kościołem św. Krzyża

Protest aktywistów LGBT i polityków Lewicy przeniósł się z siedziby Kampanii Przeciwko Homofobii na Krakowskie Przedmieście, pod bazylikę św....

zobacz więcej

„W trakcie zatrzymania aktywisty tłum utrudniał działania policjantów. Wobec najbardziej agresywnych osób podejmowane są interwencje. Zero tolerancji dla łamania prawa” – przekazali funkcjonariusze KSP na Twitterze.

Protest związany jest z decyzją sądu o areszcie dla aktywisty LGBT Michała S., przedstawiającego się jako Małgorzata S. bądź „Margot”. Zgodnie z informacją policji postępowanie wobec aktywisty prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia oraz zmuszenia do określonego zachowania.

Sąd zadecydował o 2-miesięcznym areszcie dla „Margot” – aktywisty LGBT, który brał udział w napadzie na ciężarówkę fundacji pro-life. Na nagraniach ze zdarzenia widać też, jak napada na jednego z obrońców życia i dusi go. Później „Margot” był uczestnikiem profanacji warszawskich pomników, w tym m.in. figury Jezusa pod bazyliką św. Krzyża. Tymczasem liczni posłowie Lewicy zebrali się pod siedzibą jednego z lokali LGBT w akcie solidarności z „Margot”. Piszą też o represjonowaniu za poglądy. Głos zabrał też sam lider ugrupowania.

źródło:
Zobacz więcej