RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Projekt nowej listy refundacyjnej. Są na niej bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Jak wskazało ministerstwo, projekt zawiera m.in. pierwszą listę leków dostępnych bezpłatnie dla kobiet w ciąży (fot. Joe Raedle/Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w piątek projekt nowej listy leków refundowanych, która miałaby obowiązywać od września. Po raz pierwszy znalazła się tam wstępna lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży.

MZ złożyło projekty ws. bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży

Ministerstwo Zdrowia skierowało we wtorek do konsultacji publicznych dwa projekty rozporządzeń o bezpłatnych lekach dla kobiet w ciąży – wynika ze...

zobacz więcej

Resort poinformował na swojej stronie internetowej, że czeka na ewentualne uwagi do 13 sierpnia do godz. 10:00. MZ podkreśliło, że nadal trwają intensywne prace nad ostatecznym kształtem programów lekowych.

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski przekazał na Twitterze, że projekt zawiera leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowych.

„Aby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji” – napisał.

Jak wskazało ministerstwo, projekt zawiera też m.in. pierwszą listę leków dostępnych bezpłatnie dla kobiet w ciąży. Lista ma być sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana.

Projekt obwieszczenia ministra zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 września 2020 r. dostępny jest na stronie ministerstwa.

źródło:
Zobacz więcej