RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarzasty bronił „Margot”. Poseł Porozumienia odpowiedział mu „w jego stylu”

Lider Lewicy bronił działacza LGBT, który m.in. został sfilmowany podczas napaści na działacza pro-life (fot. Facebook/Kamil Bortniczuk; PAP/Rafał Guz)

„Napiszę w Twoim stylu (urażonych z góry przepraszam): Włodek. K***a. Za poglądy, za własne zdanie, za niezależność i za prawo do bycia sobą to ten/ta Margot naj***ł/a gostka z antyaborcyjnego busa. Uliczna żuleria i bandytka. Kumasz?” – napisał do Włodzimierza Czarzastego poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. Wcześniej ten pierwszy bronił działacza LGBT, który m.in. został sfilmowany podczas napaści na działacza pro-life.

Znów chcą profanacji figury Jezusa? Działacze LGBT zgromadzili się pod kościołem św. Krzyża

Protest aktywistów LGBT i polityków Lewicy przeniósł się z siedziby Kampanii Przeciwko Homofobii na Krakowskie Przedmieście, pod bazylikę św....

zobacz więcej

Sąd zadecydował o 2-miesięcznym areszcie dla Michała Szutowicza, podającego się za „Małgorzatę” ps. „Margot” – aktywisty LGBT, który brał udział w napadzie na ciężarówkę fundacji pro-life. Na nagraniach ze zdarzenia widać też, jak napada na jednego z obrońców życia i dusi go. Później „Margot” był uczestnikiem profanacji warszawskich pomników, w tym m.in. figury Jezusa pod bazyliką św. Krzyża. Tymczasem liczni posłowie Lewicy zebrali się pod siedzibą jednego z lokali LGBT w akcie solidarności z „Margot”. Piszą też o represjonowaniu za poglądy. Głos zabrał też sam lider ugrupowania.

„Dwa miesiące więzienia dla Margot. Za poglądy. Za własne zdanie. Za niezależność. Za prawo do bycia sobą. To może dotknąć Twoją córkę lub syna. Dlaczego to zrobiono? Za awans? Za podwyżkę? Za dobre słowo zwierzchnika? Posłanki Lewicy i inni uczciwi ludzie interweniują. Po to są” – pisał Czarzasty.

Do słów odniósł się poseł Porozumienia.
„Napiszę w Twoim stylu (urażonych z góry przepraszam): Włodek. K***a. Za poglądy, za własne zdanie, za niezależność i za prawo do bycia sobą to ten/ta Margot naj***ł/a gostka z antyaborcyjnego busa. Uliczna żuleria i bandytka. Kumasz?” – napisał Bortniczuk.

źródło:
Zobacz więcej