RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pasażer samolotu z Poznania do Holandii zakażony koronawirusem

Wizz Air powiadomił o przypadku zakażenia koronawirusem pozostałych pasażerów (fot. Getty Images/NurPhoto/Nicolas Economou/ zdjęcie ilustracyjne)

Jeden z pasażerów sobotniego lotu linii Wizz Air z Poznania do Eindhoven był zakażony koronawirusem. Przewoźnik poinformował o tym pozostałych podróżnych – przekazał w piątek rzecznik prasowy lotniska Poznań-Ławica.

Samoloty nie polecą do kilkudziesięciu krajów. Planowane wydłużenie zakazu

Rząd do 25 sierpnia chce przedłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. Jak wynika z projektu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica Błażej Patryn poinformował w piątek, że linie lotnicze powiadomiły o zakażeniu jednego z pasażerów pozostałe osoby, które leciały 1 sierpnia z Poznania do Eindhoven.

Przyznał, że o sprawie dowiedział się w piątek od jednej z pasażerek lotu, która otrzymała wiadomość od linii lotniczej. – Zgłosiła się do nas z pytaniem, co ma teraz zrobić, bo jutro ma powrotny lot z Holandii – powiedział Patryn.

Dodał, że w jego ocenie na pokładzie samolotu mogło podróżować około 100 osób. – Wizz Air wyraźnie wskazał na to, że wszyscy pasażerowie tego lotu muszą zgłosić się do stacji sanepidu albo do placówek zdrowotnych – wyjaśnił.

Kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska przekazała, że linie lotnicze poinformowały pasażerów, a ci zgłaszają się do inspekcji sanitarnej w swoich miejscowościach. – Na terenie powiatu poznańskiego mamy dwie osoby z tego lotu, objęte kwarantanną – powiedziała. Przyznała, że poznański sanepid nie otrzymał informacji, ilu pasażerów leciało samolotem.

W Wielkopolsce zanotowano dotąd 4276 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 203 osoby zmarły, a 2830 wyzdrowiało.

źródło:
Zobacz więcej