RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szumowski: Należy spodziewać się dalszych wzrostów liczby zakażeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot. PAP/Piotr Nowak)

W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ma to związek z wykonaniem 4,7 tys. wymazów w zakładach pracy w Małopolsce. Wyniki będą raportowane w weekend.

Kary za brak maseczki. Ponad 14 tys. mandatów i 6 tys. wniosków do sądu

Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy 58 514 osób, a ponad 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym – poinformował insp. Mariusz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Resort podał w piątek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 809 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W czwartek MZ informowało o 726 nowych zakażeniach, w środę o 640, we wtorek o 680, a w poniedziałek o 575.

Szef resortu zdrowia powiedział na antenie Polsat News, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów liczby zakażeń koronawirusem.

– Mamy wzrost. Jutro będziemy mieli pewnie jeszcze większy wzrost i pojutrze jeszcze większy. Wyjaśnię dlaczego. Dzisiaj zrobiliśmy ponad 4,7 tys. wymazów w dużych zakładach pracy w Małopolsce i one będą zaraportowane przez weekend – poinformował.

– To lepiej, że mamy bardzo dużo wyników z ogniska, niż gdybyśmy mieli nie robić tych przesiewów i pozwolić tym ludziom chodzić i zarażać innych. Wtedy mielibyśmy dopiero katastrofę – stwierdził minister zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej