RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Owsiak przeprasza Pawłowicz „za naruszające jej cześć bezpodstawne sugestie”

Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku (fot. arch. PAP/Grzegorz Michałowski)

„Przepraszam Panią Krystynę Pawłowicz za naruszające jej cześć bezpodstawne sugestie” – napisał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku.

Pawłowicz zapłaci 10 tys. kosztów sądowych za wygrany proces. Były senator PO: To skandal

Jerzy Owsiak musi przeprosić sędzię TK Krystynę Pawłowicz za słowa z 2017 r. Jednocześnie to Pawłowicz ma ponieść 10 tys. zł kosztów postępowania....

zobacz więcej

„Przepraszam Panią Krystynę Pawłowicz za naruszające jej cześć bezpodstawne sugestie, które zawarłem w przemówieniu publicznym w sierpniu 2017 roku na wydarzeniu Przystanek Woodstock” – napisał Owsiak w oświadczeniu.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 r.

Chodzi m.in. o wypowiedziane przez Jerzego Owsiaka słowa podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 r.: „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać”.

Ostatecznie sąd orzekł, że prezes WOŚP musi w oświadczeniu przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz za wypowiedź podczas Przystanku Woodstock przed trzema laty. Z drugiej strony, zobowiązał także Krystynę Pawłowicz do pokrycia kosztów sądowych, wynoszących 10 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Piątek, 7 sierpnia 2020

źródło:
Zobacz więcej