RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Georgii na Covid-19 zmarł siedmiolatek. Nie miał żadnych chorób współistniejących

Rośnie liczba zakażeń wśród młodych i najmłodszych (fot. U.S. Navy via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Siedmioletni chłopiec z Georgii zmarł na Covid-19. Nie miał żadnych chorób współistniejących. Amerykańscy lekarze zwracają uwagę, że rośnie liczba zakażeń wśród młodych i najmłodszych. Na Florydzie z powodu koronawirusa zmarło już co najmniej siedmioro dzieci

Śmierć w szpitalu. Dziewięciolatka miała objawy grypy

Dziewięcioletnia dziewczynka zmarła w bielskim szpitalu pediatrycznym. Do placówki została przewieziona ze szpitala w Żywcu z objawami grypy....

zobacz więcej

Chłopiec jest najmłodszą ofiarą śmiertelną w stanie Georgia. – Każdy zgłaszany zgon z powodu Covid-19 jest tragiczny, ale utrata kogoś tak młodego jest szczególnie bolesna – przekazał Lawton Davis, odpowiedzialny za zdrowie publiczne we władzach hrabstwa Chatham.

Covid-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób schorowanych i w podeszłym wieku. Dzieci - zgodnie z informacjami rządowego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) - rzadziej doświadczają ciężkich objawów choroby.

Epidemiolodzy przypominają jednak, że dzieci również mogą zakazić się koronawirusem. Od czerwca odnotowywany jest wzrost rejestrowanych infekcji w USA, także wśród młodych. W okresie od 16 do 24 lipca hospitalizacja nieletnich wzrosła na Florydzie o 23 proc. W stanie tym z powodu koronawirusa zmarło co najmniej siedmioro dzieci, w tym dziewięcioletnia dziewczynka, która też nie miała żadnych chorób współistniejących. W USA trwa debata, czy pozwolić dzieciom na powrót do szkół jesienią.

Istnieje obawa, że uczniowie mogą zarazić koronawirusem starsze osoby, w tym np. nauczycieli. Doktor Deborah Birx, koordynator ds. koronawirusa w administracji Donalda Trumpa twierdzi, że pytanie, jak szybko dzieci rozprzestrzeniają wirusa, „nadal pozostaje otwarte”.

W USA to w gestii władz stanowych i lokalnych pozostaje decyzja, w jaki sposób wznowić zajęcia szkolne. Podejmowane są różne decyzje, z różnymi terminami i trybami nauczania (wirtualnym, w klasach lub w systemie mieszanym. W Houston początek zajęć w klasach przełożono w piątek na 8 września. W Kalifornii co najmniej 90 proc. uczniów w nowym semestrze uczyć się będzie online.

źródło:

Zobacz więcej