RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa lotnicza w Indiach. Samolot rozpadł się na dwie części [WIDEO]

Samolot wpadł w poślizg na pasie startowym (fot. PAP/ EPA/CIVIL DEFENSE)

Samolot indyjskiej linii lotniczej rozbił się po tym, jak wpadł w poślizg na pasie startowym podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w mieście Kozhikode w stanie Kerala. Maszyna rozpadła się na dwie części. Na pokładzie znajdowało się 191 osób. Zginęły co najmniej dwie osoby.

Rozbił się samolot pasażerski. Jest wiele ofiar [WIDEO]

Ratownicy obecni na miejscu katastrofy lotniczej w kongijskim mieście Goma potwierdzili, że z wraku oraz budynków, na które spadł samolot, wydobyto...

zobacz więcej

Do wypadku samolotu linii lotniczej Air India Express, lecącego z Dubaju, doszło na lotnisku obsługującym miasto Kozhikode na południu Indii. Na pokładzie znajdowało się 191 osób, w tym podróżujący i załoga lotnicza oraz dziesięcioro dzieci. Do szpitala przewieziono ok. 30-40 osób. 123 osoby zostały ranne, a 15 poważnie. Potwierdzono szesnaście ofiar śmiertelnych. Liczba ta możne wzrosnąć.

Zniszczeniu uległ m.in. kokpit i kabina. Jak poinformowano, pilot samolotu zginął. Pierwsze pięć rzędów foteli zostało poważnie zniszczonych. Podaje się też, że to mało prawdopodobne, aby pasażerowie zajmujący te miejsca mogli przeżyć katastrofę.

Jak informuje portal „India TV”, w momencie wypadku mocno padał deszcz.

źródło:
Zobacz więcej