RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy numer jeden wśród wakacyjnych tras 

Często wybierane przez podróżnych są pociągi do nadmorskich miejscowości (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Z badania Polskiej Izby Turystycznej i danych PKP Intercity wynika, że dotychczas najwięcej Polaków zdecydowało się na wypoczynek nad polskim morzem. Rodzimy przewoźnik właśnie poinformował, że najpopularniejszym połączeniem jest trasa Warszawa – Trójmiasto.

Fala groźnych upałów. MSWiA i służby apelują o rozwagę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla 12 województw. Temperatura w wielu miejscach ma...

zobacz więcej

„Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę!” - brzmi hasło na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Według ekspertów Polacy w czasach szalejącej na świecie pandemii koronawirusa w większości postanowili zamienić zagraniczne wyjazdy na krajowe. 

Wiadomo, że od lat najpopularniejszymi wakacyjnymi kierunkami w Polsce były wyjazdy nad morze, jeziora i w góry. 

Według badania Polskiej Izby Turystycznej osoby planujące urlop w te wakacje w zdecydowanej większości (82 proc.) zadeklarowały wypoczynek na terenie Polski. Za granicę planowało udać się jedynie 12,7 proc. respondentów. Krajowi urlopowicze najczęściej deklarowali, że jadą  właśnie nad morze (37,2 proc.). Następnie wybierali wyjazd  w góry lub nad jezioro - pisze Dziennik Turystyczny.

Wśród Polaków udających się za granicę także zdecydowanie dominowały wakacje nad morzem - zaznacza portal ttg.com.pl. 

Samoloty nie polecą do kilkudziesięciu krajów. Planowane wydłużenie zakazu

Rząd do 25 sierpnia chce przedłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. Jak wynika z projektu...

zobacz więcej

Potwierdzają to najnowsze statystyki PKP,  które mówią, że w czasie tegorocznych wakacji najwięcej pasażerów korzysta z połączeń na trasie Warszawa – Trójmiasto. Jednak długi czas największą popularnością wśród pasażerów PKP Intercity cieszyły się podróże pomiędzy Warszawą a Krakowem. Tak było jeszcze podczas minionych wakacji.

„Od początku wakacji, czyli od piątku 26 czerwca br., do końca lipca br., PKP Intercity przewiozło pomiędzy Warszawą a Trójmiastem blisko 30% więcej pasażerów niż między Warszawą a Krakowem. Popularność pociągów na trasie do Gdyni rośnie bardzo dynamicznie. Często wybierane przez podróżnych są także pociągi do innych nadmorskich miejscowości, takich jak Kołobrzeg, Świnoujście, Ustka, Łeba i Hel” - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

źródło:
Zobacz więcej