RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

George urodził się chwilę po wybuchu w Bejrucie [WIDEO]

Mąż i przyszły ojciec filmował swoją żonę, wprowadzaną na salę porodową, gdy nagle szpitalem św. Jerzego w Bejrucie wstrząsnął wybuch. W wyniku eksplozji popękały okna budynku. Mężczyzna opublikował wideo w mediach społecznościowych, aby potwierdzić, że jego syn przyszedł bezpiecznie na świat.

Pozowała do zdjęć ślubnych w Bejrucie. Nagle odczuła falę uderzeniową po eksplozji [WIDEO]

Panna młoda pozowała do zdjęć ślubnych, gdy przez Bejrut przeszła potężna fala uderzeniowa wywołana tragiczną eksplozją w tutejszym porcie....

zobacz więcej

Na nagraniu Edmonda Khnaissera widać też szkło i sprzęt medyczny porozrzucany po podłodze. Słychać także personel medyczny, który stara się pocieszyć ciężarną.

Mimo trudnych warunków poród dziecka odbył się bez komplikacji. „Mój syn urodził się w warunkach katastrofalnego wybuchu” – napisał Edmond Khnaisser. „Moja żona jest wspaniała, a George jest cudowny!” – dodał.

Wdzięczny ojciec podziękował też medykom, pisząc: „Ogromne uznanie dla zespołu szpitala św. Jerzego, który pozostał z nami, aż byliśmy bezpieczni, a nawet po tym”. Ocenił, że „wszyscy byli ponad poziomem profesjonalizmu”.

Dodał też podziękowania w imieniu synka: „Dziękuję za przyniesienie mnie bezpiecznie na świat. Mam nadzieję, że będę mógł się kiedyś odwdzięczyć”.

Jak podaje libańskie ministerstwo zdrowia, z powodu eksplozji w bejruckim porcie zginęły co najmniej 154 osoby, a ok. 5 tys. zostało rannych.

źródło:
Zobacz więcej