RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Die Welt”: Nieobecność posłów PO mogła zostać odebrana jako arogancja

Czy dzięki temu prezydent odniósł zwycięstwo na punkty? – pyta publicysta (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Nieobecność posłów PO na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy „mogła zostać odebrana przez większość Polaków jako przejaw arogancji”. Sama PO od lat zmaga się z wizerunkiem ugrupowania elitarnego, wynoszącego się ponad innych – napisał Philipp Fritz w internetowym wydaniu dziennika „Die Welt”, komentując zaprzysiężenie prezydenta w Zgromadzeniu Narodowym. Sprawę opisał portal dw.com.

Politolog: Wybór prezydenta legitymizowało 20 mln Polaków. Opozycja to zbojkotowała

– Andrzej Duda ma mocniejszy mandat niż tylko te ponad 10 mln głosów. Ten mandat wygląda tak, że ponad 20 mln obywateli zagłosowało w tych...

zobacz więcej

„Gorąca kampania przed wyborami prezydenckimi w Polsce zakończyła się co prawda trzy tygodnie temu, jednak w kraju nadal nie ma spokoju. Konflikt między obozem rządowym a opozycją widoczny był nawet w dzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy” – napisał Fritz.

Jak podkreśla autor artykułu, pomimo protestów wyborczych Sąd Najwyższy uznał ważność wyborów. To jednak nie jedyna przegrana opozycji w ostatnim czasie. Fritz odniósł się też do absencji posłów PO w trakcie Zgromadzenia Narodowego.

„W parlamencie zabrakło wielu posłów PO. Czy dzięki temu prezydent odniósł zwycięstwo na punkty?” – czytamy.

Zdaniem Fritza nieobecność posłów PO na zaprzysiężeniu „mogła zostać odebrana przez większość Polaków jako przejaw arogancji”. Wskazał, że PO od lat zmaga się z wizerunkiem ugrupowania elitarnego, wynoszącego się ponad innych. Wykorzystywać ma to PiS, prezentujący się jako „partia polskich interesów”.

źródło:
Zobacz więcej