Tour de Pologne. Kolejny wypadek, kolarza zabrał śmigłowiec

Mikaël Delage ucierpiał na trzecim etapie wyścigu (fot. Bas Czerwinski/Getty Images)

To już prawdziwe fatum. Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło na trzecim etapie 77. Tour de Pologne z Wadowic do Bielska-Białej. Śmigłowiec pogotowia ratunkowego zabrał z trasy Mickaëla Delage’a z Groupama FDJ. Do wypadku doszło w miejscowości Porąbka.

Tour de Pologne: Jakobsen wybudzony ze śpiączki; oddycha samodzielnie

Holenderski kolarz Fabio Jakobsen, który uległ groźnemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach, został wybudzony ze...

Delage przewrócił się na jednym ze zjazdów i został przetransportowany helikopterem do szpitala. Pierwsze doniesienia informowały o podejrzeniu urazu głowy i kręgosłupa.

Mickael Delage nie ma złamań, a tylko liczne obtarcia skóry – poinformowała jednak w piątek wieczorem jego ekipa Groupama-FDJ.

Delage za kilka dni przejdzie kolejne badania i ekipa podejmie decyzję o jego kolejnych startach.

Tour de Pologne. „Groenewegen może usłyszeć zarzuty”

Sprawa wczorajszego wypadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne nie skończy się na dyskwalifikacji Dylana Groenewegena. Całe zdarzenia bada...

Delage wczoraj obchodził 35. urodziny. To doświadczony zawodnik, choć nie odgrywa większej roli w światowym kolarstwie. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo w klasyku La Roue Tourangelle. W wyścigach wieloetapowych zajmował czwarte miejsce w Tour Down Under i Tour de Lubembourg. Było to jednak blisko dekadę temu.

W Tour de Pologne startuje regularnie od trzech lat. Ani razu nie udało mu się ukończyć wyścigu. Dwukrotnie odpadał na ostatnich etapach. W 2018 roku został zdyskwalifikowany na ostatnim etapie z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej, a w poprzedniej edycji nie dojechał do mety etapu z Bukoviny Resort do Bukowiny Tatrzańskiej.

W dwóch pierwszych etapach finiszował jako 134. i 67. W klasyfikacji generalnej zajmował 126. miejsce.