RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Samoloty nie polecą do kilkudziesięciu krajów. Planowane wydłużenie zakazu

Rozporządzenie będzie obowiązywało do 25 sierpnia 2020 r. (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Rząd do 25 sierpnia chce przedłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów, na liście znalazło się 45 państw. Chodzi m.in. o Stany Zjednoczone, Rosję, Izrael, Singapur, Luksemburg.

50 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce. Padł kolejny rekord dobowy

W sobotę w życie wchodzą zmiany, regionalizujące obostrzenia koronawirusowe. W piątek liczba przypadków Covid-19 w Polsce przekroczyła 50 tys....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W piątek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

„W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego” – czytamy.

Jak napisano, aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 28 lipca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym utraci moc z końcem dnia 11 sierpnia 2020 r. Dodano, że z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii „konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie”.

Na rządowej liście znalazło się 45 krajów z zakazem w międzynarodowym ruchu lotniczym. Chodzi m.in. o Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Rosję, Brazylię, Stany Zjednoczone, Luksemburg, Singapur, Oman i Mołdawię. Jak napisano, rozporządzenie będzie obowiązywało do 25 sierpnia 2020 r.

źródło:

Zobacz więcej