RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceprezydent o sukcesie Warszawy. „Zainstalowaliśmy stojak na rowery”

Nowy stojak na rowery na Pasażu Stefana Wiecheckiego „Wiecha” w Warszawie (fot. Twitter.com/ Michał Olszewski)

Zastępca Rafała Trzaskowskiego Michał Olszewski poinformował na Twitterze, że w stolicy zainstalowano kolejny stojak na rowery. „Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, czyli z materiału o wysokich standardach ekologicznych” – czytamy.

Radni KO o ulicy Lecha Kaczyńskiego: Na razie dyskusji na ten temat nie ma

Przewodniczący warszawskiej Platformy Marcin Kierwiński stwierdził, że Lech Kaczyński „dla wielu radnych jest osobą, delikatnie mówiąc,...

zobacz więcej

W sieci pojawiło się specjalne wideo, w którym wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski przekonuje o ważnym dniu w historii Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK. – Zwłaszcza dla tych osób, które odwiedzają nasz pawilon przyjeżdżając rowerem – mówi w nagraniu polityk.

– ZODIAK i przestrzeń przed nim od początku była planowana jako przestrzeń eksperymentu i spełnienia bieżących oczekiwań – dodaje dyrektor biura architektury i planowania przestrzennego Marlena Happach. Wskazuje, że w związku z tym, na placu pojawiła się także „fontanna i zieleń”.

Sam stojak jest podobno wykonany ze stali nierdzewnej, czyli z materiału o wysokich standardach ekologicznych.

Z nagrania przygotowanego przez miasto możemy się również dowiedzieć, że „w rozwiniętych krajach Europy Zachodniej to ten materiał jest standardem w tego typu konstrukcjach”.

– Stal nierdzewna podobnie jak większość metali podlega pełnemu recyklingowi, pełnemu przetworzeniu, dzięki czemu może być używana wielokrotnie – podkreśla Michał Olszewski, który na nagraniu przemierza warszawskie ulice na rowerze.


źródło:
Zobacz więcej