RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tour de Pologne. Czas na góry

Kolarze jadą z Wadowic do Bielska-Białej (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

To będzie najdłuższy etap podczas 77. Tour de Pologne. Do tego po dwóch płaskich etap wreszcie kolarze wjadą w góry. Transmisja na żywo od godz. 11:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Od 14:30 w TVP 1.

Tour de Pologne. „Groenewegen może usłyszeć zarzuty”

Sprawa wczorajszego wypadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne nie skończy się na dyskwalifikacji Dylana Groenewegena. Całe zdarzenia bada...

zobacz więcej

W piątek kolarze pokonają najdłuższy etap 77. Tour de Pologne, jedyny ponad 200-kilometrowy w tegorocznej edycji. Tego dnia zaczną się też pierwsze poważne trudności w wyścigu.

Kolarzy czeka dwukrotna wspinaczka na trzy podjazdy: Wielką Puszczę, Kocierz i Przegibek. Na szczytach dwóch ostatnich znajdują się premie górskie najwyższej, pierwszej kategorii.

Po tak wyczerpującej trasie na koniec uczestnicy będą mieli do pokonania jeszcze trzy także niełatwe rundy w Bielsku-Białej. To wszystko spowoduje, że wielu kolarzy pożegna się z szansami na wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

W 2018 r. w tym mieście wygrał późniejszy triumfator wyścigu Michał Kwiatkowski. W ostatniej edycji najlepszy okazał się po finiszu z dużej grupy Luka Mezgec.

źródło:
Zobacz więcej