RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w McDonaldzie. Jeśli tam byłeś, zgłoś się do sanepidu

W piątek padł dobory rekord zakażeń koronawirusem w Polsce; najwięcej – na Śląsku (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)

Sanepid w Dąbrowie Górniczej prosi klientów, którzy w ostatnich dniach gościli w tamtejszej restauracji McDonald’s, by zgłosili się, jeśli obserwują u siebie objawy zakażenia koronawirusem. W przesłanym portalowi tvp.info oświadczeniu sieć wyjaśnia, że pozytywny wynik testów laboratoryjnych uzyskał jeden z pracowników śląskiego lokalu.

50 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce. Padł kolejny rekord dobowy

W sobotę w życie wchodzą zmiany, regionalizujące obostrzenia koronawirusowe. W piątek liczba przypadków Covid-19 w Polsce przekroczyła 50 tys....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19” – czytamy w komunikacie sanepidu.

Jednostka wskazuje, by kontaktować się pod numerami telefonów stacjonarnych (32) 727 58 71 i (32) 727 58 72, a także komórkowego – 536 746 412. Zgłosić można się także za pomocą wiadomości email na adres: sekretariat@pssedg.pl.

Do naszej publikacji odniosła się sieć McDonald’s. W przesłanym portalowi tvp.info oświadczeniu wyjaśniono, że 2 sierpnia pracownik restauracji przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa.

„Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach” – czytamy. Sieć podkreśla, że zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych.

„Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin” – informuje McDonald’s.

Firma zapewnia, że pracownicy „z najwyższą starannością” podchodzą do kwestii standardów bezpieczeństwa i higieny.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowych 809 nowych zakażeniach koronawirusem. To właśnie na Śląsku, gdzie położona jest Dąbrowa Górnicza, odnotowano minionej doby najwięcej przypadków Covid-19 – aż 259.

W sumie dotychczas w naszym kraju potwierdzono 50 324 przypadki zakażeń. Zmarło 1787 pacjentów z Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej