RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sasin: Nie będzie powrotu do powszechnego lockdownu

Rząd stosuje działania punktowe, skierowane do gmin, powiatów, gdzie sytuacja epidemiologiczna wygląda „niedobrze” (fot. Omar Marques/Getty Images)

Z powodu koronawirusa działania wspierające przedsiębiorców, ochrona miejsc pracy, by nie wróciła „plaga bezrobocia”, będą kontynuowane – zapewnił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że nie ma mowy o tym, by wrócić do powszechnego lockdownu.

Nie planowali zwolnień i cięć płac. Wszystko zmieniło się w lipcu

Firmy produkcyjne i usługowe na początku epidemii w sferze zatrudnienia i wynagrodzeń nie planowały większych zmian, dopiero w lipcu nastroje...

zobacz więcej

Jak tłumaczył wicepremier, rząd stosuje działania punktowe, skierowane do tych gmin, powiatów, gdzie sytuacja epidemiologiczna wygląda „niedobrze”.

– Myślę, że to jest rozwiązanie znacznie lepsze, wprowadzające mniejsze zamieszanie, mniejsze straty w gospodarce – zapewnił wicepremier.

– Natomiast, oczywiście te działania, które podejmowaliśmy, dotyczące wsparcia przedsiębiorców, ochrony miejsc pracy – przede wszystkim, bo zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia – będą kontynuowane – wyjaśnił Sasin.

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski informował o planowanym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń. MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń: czerwony i żółty. Zmiany w obostrzeniach zaczną obowiązywać od soboty.

źródło:

Zobacz więcej