Policja i samorząd Mikołajek proszą, by nie grać w „trzy kubki"

„Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać!” (fot. policja.pl)

Policja i samorząd Mikołajek ostrzegają gości, by nie dali się namówić na grę w tzw. trzy kubki. „Nie masz szans na wygraną" – przestrzegają.

Rowerzyści jechali ekspresówką nad morze. Zostali zatrzymani

Policja zatrzymała czterech 18-letnich rowerzystów, którzy z Warszawy zmierzali do Władysławowa drogą ekspresową S7. Dalszą drogę cykliści...

zobacz więcej

Samorząd Mikołajek i policja z Mrągowa w mediach społecznościowych opublikowały apele, by wypoczywający nie dali się namówić na grę w trzy kubki.

„Pojawiły się osoby proponujące tę grę. Ostrzegamy turystów oraz mieszkańców: Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać!” – apelują.

Wyjaśniają, że turyści nie mają szans na wygraną i ryzykują utratę wszystkich pieniędzy.

„Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej, współpracują z urządzającymi ten proceder po to, aby zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując, można zostać okradzionym” – napisano w apelu do wypoczywających w Mikołajkach.

Gra w trzy kubki polega na tym, że prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi (po wpłaceniu określonej kwoty) za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub monetę.

źródło:

Zobacz więcej