RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powódź w Korei Północnej. Kim Dzong-Un odwiedził zalane tereny

Kim Dzong-Un stwierdził że najważniejsze jest szybkie zaopatrzenie poszkodowanych w jedzenie, leki i produkty pierwszej potrzeby. (fot. Reuters/KCNA)

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong-Un odwiedził zalane tereny w prowincji Hwanghae Północne – poinformowała państwowa północnokoreańska agencja informacyjna KCNA. Po intensywnych ulewach w różnych częściach kraju są poważne zniszczenia.

ONZ: Korea Północna prawdopodobnie nadal pracuje nad bronią jądrową

Korea Północna najprawdopodobniej wciąż kontynuuje prace nad budową swego potencjału nuklearnego – wynika z poufnego raportu ONZ, z którym...

zobacz więcej

Kim Dzong-Un, cytowany przez KCNA, stwierdził że najważniejsze jest szybkie zaopatrzenie poszkodowanych w jedzenie, leki i produkty pierwszej potrzeby.

Po ulewach w powiecie Unpha nie wytrzymały wały i zalanych zostało 730 domów i 600 hektarów upraw ryżu. Zniszczonych zostało także 179 bloków mieszkalnych. Według państwowej agencji informacyjnej, nie ma ofiar, bo wszystkich ewakuowano.

W 2016 r. w powodzi w Korei Północnej zginęło 138 osób - informowała wtedy Organizacja Narodów Zjednoczonych. Po ulewach w 2012 r. śmierć poniosło 160 obywateli tego kraju.

źródło:

Zobacz więcej