RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pozowała do zdjęć ślubnych w Bejrucie. Nagle odczuła falę uderzeniową po eksplozji [WIDEO]

Panna młoda pozowała do zdjęć ślubnych w Bejrucie, gdy nagle odczuła falę uderzeniową po eksplozji w porcie (fot. REUTERS/Alkis Konstantinidis/ zdjęcie ilustracyjne)
Panna młoda pozowała do zdjęć ślubnych w Bejrucie, gdy nagle odczuła falę uderzeniową po eksplozji w porcie (fot. REUTERS/Alkis Konstantinidis/ zdjęcie ilustracyjne)

Panna młoda pozowała do zdjęć ślubnych, gdy przez Bejrut przeszła potężna fala uderzeniowa wywołana tragiczną eksplozją w tutejszym porcie. Najpiękniejsze chwile życia 29-letniej Libanki zostały naznaczone katastrofalnym widokiem.

Wzruszający film z Bejrutu. Starsza kobieta gra na pianinie w zrujnowanym domu [WIDEO]

Starsza kobieta gra na pianinie w zdewastowanym domu w Bejrucie. Takie nagranie obiegło media społecznościowe i wzruszyło internautów. Bohaterka...

zobacz więcej

Israa Seblani w swej długiej białej sukni ślubnej pozowała do zdjęć w dniu ślubu – 4 sierpnia. Jednak chwilę potem o włos uniknęła śmierci w wyniku eksplozji saletry w bejruckim porcie. W wyniku tragedii zginęło co najmniej 137 osób, a blisko 5 tys. zostało rannych, ale 29-latce na szczęście nic się nie stało.

– Przygotowywałam się do mojego wielkiego dnia przez dwa tygodnie. Byłam szczęśliwa jak każda dziewczyna. Myślałam: „biorę ślub. Moi rodzice będą szczęśliwi, widząc mnie w białej sukni” . To co się wydarzyło tutaj podczas eksplozji… Nie ma słów, które mogą wyjaśnić, co się wydarzyło. Czuję się bardzo smutna – powiedziała Israa Seblani w rozmowie z France24.

– Byłam przerażona. Zastanawiałam się, co się stało. „Czy umrę”? – dodała.

Seblani jest lekarką i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Do Bejrutu przyleciała trzy tygodnie przed ślubem. Po katastrofie pomagała przy nieść pomoc rannym.

Pomimo wstrząsu Israa Seblani i jej mąż Ahmad Subeih świętowali swój ślub.

źródło:
Zobacz więcej