RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będą zmiany. Klub PiS podjął postanowienia w Jachrance

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (centrum) podczas wyjazdowego spotkania klubu PiS w Jachrance (fot. PAP/Mateusz Marek )

Było podziękowanie za zwycięskie wybory i zapowiedź zmian w rządzie i partii. Zakończyła się oficjalna część wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości. – W jednym z hoteli w podwarszawskiej Jachrance lider partii Jarosław Kaczyński podsumował ostatnie miesiące kampanii wyborczej i zarysował plany na przyszłość – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka partii Anita Czerwińska.

Zapowiedziano jesienne zmiany w rządzie, a także reformę struktur PiS, która dyskutowana będzie na kongresie partii 7-8 listopada. Przewodniczący klubu PiS wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podkreślił, że dziś nie przeprowadzono dyskusji na ten temat.

– Zwycięzcy nie marudzą – powiedział Ryszard Terlecki. Przyznał, że restrukturyzacja rządu nastąpi najprawdopodobniej na przełomie września i października.

W planach jest „poważne ograniczenie” liczby ministerstw. Polityk dodał, że mówi się o liczbie 12 resortów, ale ta kwestia nie jest ostatecznie przesądzona.

źródło:
Zobacz więcej