RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent potwierdził kierunek pierwszej podróży zagranicznej w drugiej kadencji

Andrzej Duda w pierwszą zagraniczną podróż podczas drugiej kadencji jako prezydent Polski poleci do Włoch(fot. PAP/Piotr Nowak)

Prezydent Andrzej Duda w pierwszą podróż zagraniczną w drugiej kadencji uda się do Włoch i Watykanu. W czwartek w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że w stolicy Włoch spotka się z władzami tego kraju, a w Watykanie z papieżem Franciszkiem.

Pierwsza zagraniczna wizyta prezydenta w nowej kadencji. Jest cel

Staramy się o to, żeby Andrzej Duda po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję udał się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną do Rzymu i...

zobacz więcej

Prezydent już w czasie jednej z debat przed wyborami zapowiedział, że swoją pierwszą wizytę po wygranych wyborach chciałby złożyć we Włoszech – właśnie w Rzymie i w Watykanie.

– 22 września ta wizyta się rozpocznie, potrwa trzy dni. Będzie to rzeczywiście spotkanie z władzami Włoch i będzie to spotkanie także w Watykanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. To będzie także modlitwa przy grobie naszego świętego Jana Pawła II – poinformował Duda.

Wyznał, że to dla niego „bardzo ważna podróż”. – Myślę też, że wielu Polaków zgodzi się ze mną, że to jest to miejsce, gdzie prezydent Polski powinien przyjechać na początku swojej drugiej kadencji – dodał prezydent.

W czwartek odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą pięcioletnią kadencję prezydencką. Prezydent złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. Podczas uroczystości na placu Piłsudskiego Andrzej Duda ponownie objął zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

źródło:
Zobacz więcej