RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Transfery. Kucharczyk w Pogoni

Michał Kucharczyk przez lata był jednym z najbarwniejszych piłkarzy Legii (fot. Reyters/Kacper Pempel)

Chciał wrócić do Legii Warszawa, interesowała się nim Wisła Płock, ostatecznie postawił na Pogoń Szczecin. Michał Kucharczyk po rocznym pobycie w Rosji wraca do PKO BP Ekstraklasy. 30-letni skrzydłowy związał się trzyletnią umową z szóstym zespołem ubiegłego sezonu.

Tour de Pologne. „Groenewegen może usłyszeć zarzuty”

Sprawa wczorajszego wypadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne nie skończy się na dyskwalifikacji Dylana Groenewegena. Całe zdarzenia bada...

zobacz więcej

Kucharczyk wraca na polskie boiska po nieco ponad rocznej przerwie. Wychowanek Świtu Nowy Dwór Mazowiecki po sezonie 2018/2019 nie przedłużył umowy z Legią Warszawa i przeniósł się do rosyjskiego Urału Jekaterynburg. Przed wyjazdem z Polski piłkarz rozegrał 240 meczów w ekstraklasie i zdobył w nich 48 bramek.

Kucharczyk jest liderem klasyfikacji największej liczby meczów w europejskich pucharach rozegranych w polskim klubie (67). W reprezentacji Polski wystąpił natomiast w dziewięciu spotkaniach i strzelił jedną bramkę.

– W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza. Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu – podkreślił szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk.

Jak poinformowano w klubowym komunikacie, Kucharczyk będzie grał w szczecińskiej ekipie z numerem 18 na koszulce. To piąte letnie wzmocnienie Portowców. Przed nim granatowo-bordowi podpisali umowy z Mariuszem Fornalczykiem, Luisem Matą, Bartłomiejem Mrukiem i Aleksandrem Gorgonem

źródło:
Zobacz więcej