RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa: Straż Miejska przerwała pikietę „Stop pedofilii” [WIDEO]

Organizatorzy twierdzą, że to nie pierwsza pikieta, której przeprowadzenie utrudniali strażnicy miejscy (fot. Straż miejska)

Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała w środę pikietę pod warszawskim ratuszem. Jej celem – jak wyjaśniają organizatorzy – był m.in. sprzeciw wobec polityki prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Protest został przerwany przez strażników miejskich. Funkcjonariusze odholowali też furgonetkę fundacji, twierdząc, że była zaparkowana niezgodnie z przepisami.

Zdemolowano ciężarówkę Fundacji Pro. Nowe informacje w sprawie

Facebookowa strona „Stop Bzdurom” opublikowała zdjęcia z dewastowania furgonetki Fundacji Pro Prawo do Życia, na której widniały hasła kampanii...

zobacz więcej

Działacze fundacji twierdzą, że władze stolicy w ciągu dwóch lat dofinansowały organizacje zajmujące się orientacjami seksualnymi kwotą 7 mln zł. Jak informują na swojej stronie internetowej, w środę strażnicy miejscy odholowali, ich zdaniem bezprawnie, fundacyjny samochód.

„Strażnicy w pewnym momencie zaczęli po prostu szarpać uczestników zgromadzenia, którzy nagrywali interwencję i próbowali odzyskać swoje prywatne rzeczy zostawione w samochodzie. Czy robili to na zlecenie Prezydenta Warszawy?” – czytamy w komunikacie prasowym fundacji.

Uczestnicy pikiety podkreślają, że zorganizowali ją legalnie. Dodali, że to nie pierwsza pikieta zorganizowana w tym miejscu, której przeprowadzenie utrudniali strażnicy miejscy.

Twierdzą też, że policja nie reagowała oraz że pewien człowiek spoza zgromadzenia próbował ukraść elementy nagłośnienia. „(...)Dopiero interwencja przedstawiciela Fundacji sprawiła, że człowiek został zatrzymany” – czytamy.Straż Miejsca twierdzi natomiast, że interwencja miała związek z przepisami ruchu drogowego.

źródło:
Zobacz więcej