RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sędzia i jego żona chorzy na COVID-19. Pracownicy sądu na kwarantannie

Pracownicy sądu objęci kwarantanną przejdą testy na obecność koronawirusa (fot. Omar Marques/Getty Images)

Koronawirus w sądzie rejonowym w Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim. Sędzia i jego żona, która także tam pracuje, otrzymali pozytywny wynik testu. Małżeństwo wróciło niedawno z urlopu. Na kwarantannę trafiło dziesięciu pracowników bartoszyckiego sądu. Odwołano wszystkie czwartkowe sprawy, za wyjątkiem pilnych m.in. dotyczących tymczasowego aresztowania.

Koronawirus zaatakował wymiar sprawiedliwości. Rozprawy mają być zdalne

Zdalny proces cywilny jest już niemal przesądzony. Ministerstwo Sprawiedliwości głowi się teraz, co zrobić ze sprawami karnymi, które czekają w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W związku z wykryciem koronawirusa w środę wieczorem u dwóch pracowników sądu w Bartoszycach, na terenie budynku wprowadzono dodatkowe obostrzenia zw. z wejściem interesantów. Nadal pozostają jednak otwarte kasa oraz biuro podawcze.

Kwarantanną objęto dwóch sędziów, pięciu kuratorów, dwóch asystentów sędziego, a także pięciu urzędników sądowych. Mieli oni styczność z małżeństwem chorym na Covid-19. Pracownicy sądu przejdą też testy na obecność koronawirusa.

Nie podjęto jeszcze decyzji o pracy sądu w nadchodzącym tygodniu. – Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja, wszystko zależy od tego, czy ujawnią się kolejne osoby zakażone koronawirusem – powiedział dla Radia Olsztyn rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

źródło:
Zobacz więcej