RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Duda: Przyznając ordery będę kierował się wewnętrznym przekonaniem i interesem RP

Obiecuję, że przyznając Ordery Orła Białego i Ordery Odrodzenia Polski będę kierował się moim wewnętrznym przekonaniem oraz najlepiej jak umiem pojętym interesem Rzeczpospolitej – mówił prezydent Andrzej Duda w Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystości inwestytury na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent mówił o „swoim mistrzu”. Politolodzy podzieleni

Za nami zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję. W rozmowie z portalem tvp.info politolodzy wskazują na ostentacyjną postawę liderów...

zobacz więcej

Nowo zaprzysiężony prezydent zauważył również, że społeczeństwo uważnie obserwuje, kto otrzymuje te ordery.

– Po tym, kto je dostaje widać też, jakie wartości w danym momencie w naszym kraju uznawane są za najważniejsze, które z nich przeważają – powiedział Andrzej Duda.

– Obiecuję wszystkim tu obecnym, wszystkim moim rodakom oraz członkom kapituł, że będę przez następne pięć lat przyznawał te ordery kierując się po pierwsze moim wewnętrznym, głębokim przekonaniem, że danej osobie order się należy. A po drugie najlepiej, jak umiem, pojętym interesem Rzeczpospolitej. Do tego zobowiązuję się, prosząc państwa o to, byście mnie nadal wspierali w wykonywaniu, z jednej strony, tego niezwykłego zaszczytu, ale z drugiej strony również tego wielkiego, wspaniałego obowiązku dla Polski i całego naszego narodu – powiedział Duda.

źródło:

Zobacz więcej