RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jerzy Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 r.

Sąd wydał wyrok. Owsiak musi przeprosić poseł Pawłowicz

Sąd zobowiązał w czwartek Jerzego Owsiaka do opublikowania przeprosin za naruszenie dóbr osobistych posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. Chodzi m.in. o...

zobacz więcej

Chodzi m.in. o wypowiedziane przez Jerzego Owsiaka słowa podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 r.: „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać”.

Owsiak później za to przeprosił. – Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do pani; jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić – powiedział na antenie jednej z telewizji.

W październiku 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku zobowiązał szefa WOŚP do umieszczenia na Facebooku na trzech profilach: Jurek Owsiak, Kręciołatv i Owsiaknet oraz na stronie internetowej Kręciołatv i na Twitterze zdjęć, na którym będą widoczne przeprosiny „za bezpodstawne sugestie naruszające dobra osobiste”. Miały być podpisane i widoczne w mediach społecznościowych przez dwa tygodnie.

Ponadto sąd zobowiązał Owsiaka do opublikowania w ciągu siedmiu dni od uprawomocnienia się wyroku na Facebooku zdjęcia przez 48 godzin z przeprosinami za bezpodstawne sugestie w filmie z cyklu „Umiem czytać” w stosunku do Krystyny Pawłowicz. Miały być opublikowane na głównym profilu – Jurek Owsiak.

Jest prawomocny wyrok w sprawie wytoczonej Owsiakowi przez Pawłowicz

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką Krystyna Pawłowicz wytoczyła Jerzemu Owsiakowi. Sąd stwierdził winę...

zobacz więcej

Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał również do opublikowania na Facebooku zdjęcia, które miało być widoczne przez dwa tygodnie, w którym pozwany przeprasza za wyrażenie „Jest pani najpodlejszym przykładem człowieka”.

Oprócz tego zasądził od Owsiaka zadośćuczynienie w kwocie 10 tys. zł.

Od tego wyroku apelację złożyły obie strony. W czwartek w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zapadł wyrok w tej sprawie.

SA orzekł, że prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi w oświadczeniu przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz za wypowiedź podczas Przystanku Woodstock przed trzema laty.

Oświadczenie z przeprosinami dot. „naruszenia czci przez bezpodstawne sugestie, które zawarł w przemówieniu publicznym w sierpniu 2017 r. na wydarzeniu Przystanek Woodstock” ma być opublikowane na Facebooku Jerzego Owsiaka oraz na Kręciołatv przez 24 godziny, a nie tak, jak chciała Krystyna Pawłowicz przez dwa tygodnie.

Pozostałe roszczenia sąd oddalił. Zobowiązał także Krystynę Pawłowicz do pokrycia kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny.

źródło:

Zobacz więcej