RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aerofłot odwołał rejsy do ponad 80 miast. W tym do Warszawy

Władze Rosji prowadzą w tej sprawie negocjacje (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot odwołały rejsy do ponad 80 miast na całym świecie – podała agencja Ria Novosti. W związku z utrzymanym zamknięciem granic, z listy lotów została wykreślona także Warszawa.

Otwarto nowe połączenie lotnicze do Edynburga

Lot z Bydgoszczy do Edynburga zainaugurował w niedzielę rejsy na nowej linii Ryanaira. W tym samym dniu wznowione zostały loty tego przewoźnika z...

zobacz więcej

Z komunikatów przekazywanych przez rosyjskie media wynikało, że Aerofłot liczył na otwarcie w sierpniu przestrzeni powietrznej i uruchomienie dwustronnych połączeń, w tym z Warszawą.

Jak podała agencja Ria Novosti, do 31 sierpnia nie będą wykonywane międzynarodowe loty do ponad osiemdziesięciu miast na całym świecie.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, władze Rosji prowadzą w tej sprawie negocjacje między innymi z Polską, Czechami, Francją, Niemcami i kilkudziesięcioma innymi krajami.

Polska już w czerwcu była na rosyjskiej liście tak zwanych kierunków priorytetowych. Rosyjski rząd zapowiedział, że w kwestii otwarcia granic będzie kierował się zasadą wzajemności.

źródło:
Zobacz więcej