RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nastolatkowie z kałasznikowem wtargnęli na teren posiadłości Trumpa

Mar-a-Lago jest prywatną posiadłością Donalda Trumpa (fot. White House)

Trzej 15-latkowie zostali za trzymani po tym, jak wkroczyli na teren posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie należącej do prezydenta USA Donalda Trumpa. Okazało się, że w plecaku mieli karabin AK-47.

Chińskie MSZ grozi odwetem za działania USA wobec chińskich dziennikarzy

Chiny wezmą odwet, jeśli władze Stanów Zjednoczonych będą w dalszym ciągu prowadzić „wrogie działania” przeciwko pracującym w USA chińskim...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w ubiegły piątek około północy. Policja z Palm Beach zauważyła trzech nastolatków, którzy zaparkowali około 3 km od pola golfowego należącego do Trumpa. Kiedy funkcjonariusze chcieli podejść do auta, chłopcy zaczęli uciekać.

Wywiązał się pościg. Nastolatkowie zatrzymali się przy posiadłości Mar-a-Lago i przeskoczyli przez płot. Zatrzymali ich ochroniarze i przekazali policji.

Okazało się, że jeden z 15-latków miał w plecaku karabin AK-47 z magazynkiem zawierających 14 pocisków. Podczas przesłuchania przekonywał, że broń „znalazł”.

Nastolatkowie mają usłyszeć zarzuty wtargnięcia z bronią na teren posiadłości, włamanie z bronią w ręku oraz oporu podczas zatrzymania.

Policja oświadczyła, że zatrzymani nie zdawali sobie sprawy, iż wkroczyli na teren posiadłości prezydenta, po prostu przeskoczyli ogrodzenie, żeby uniknąć złapania. Obecnie przebywają w izbie zatrzymań dla młodzieży w West Palm Beach.

źródło:
Zobacz więcej