RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KAS zatrzymała karuzelę VAT. Gigantyczne wyłudzenia

Działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota (fot. Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa)

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zidentyfikowała nierzetelny podmiot gospodarczy, który nie odprowadzał VAT; wyłudzenia oszacowano na ok. 4,5 mln zł - poinformowała w czwartkowym komunikacie KAS.

Wirtualna elektronika, realne wyłudzenia. Kolejni vatsterzy zatrzymani

Śląscy policjanci wespół z funkcjonariuszami KAS z Olsztyna zatrzymali kolejne cztery osoby w śledztwie dotyczącym wyłudzania podatku VAT na...

zobacz więcej

W lipcu KAS przeszukała kilka miejsc na terenie woj. mazowieckiego. Działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Zabezpieczono między innymi dokumentację księgową.

„Podmiot gospodarczy, zarządzany przez obcokrajowców, kupował towary (napoje) od zagranicznych podmiotów, które właściwe administracje podatkowe zakwalifikowały jako ryzykowne. Sprowadzane towary były prawdopodobnie sprzedawane na terytorium RP” – napisano w komunikacie.

Ustalono, że podatek VAT z tytułu sprzedaży nie był odprowadzany fiskusowi. „Według wstępnych szacunków mogło to być około 4,5 mln zł” – wyjaśniono.

Zgodnie z informacją służb skarbowych, szef KAS zablokował 340 tys. euro na rachunku bankowym firmy podejrzanej o udział w przestępczej działalności, a następnie wydał postanowienie o przedłużeniu terminu blokady na następne trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej