RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 6.08 – większość zakażeń w stolicy

Policja i służby sanitarne zapowiadają wzmożenie kontroli, m.in. w kwestii noszenia maseczek w transporcie publicznym i sklepach (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

60 proc. nowo odnotowanych zakażeń w województwie mazowieckim przypada na Warszawę, gdzie ich łączna liczba to już 2350. Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w ostatnich godzinach potwierdzono kilkadziesiąt kolejnych ozdrowieńców z Covid-19. Liczba zgonów znacząco spadła w porównaniu do poprzedniej doby.

Koronawirus. Grodzki i Pęk informują o wynikach testów

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i wicemarszałek izby Marek Pęk (PiS) poinformowali w środę na Twitterze, że otrzymali ujemne wyniki swoich...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło 387 osób zakażonych koronawirusem. W środę – czytamy w komunikacie mazowieckiego sanepidu – odnotowano trzy nowe zgony. To znaczący spadek w porównaniu do danych z wtorku, gdy potwierdzono śmierć siedmioro pacjentów – największy dobowy przyrost od końca czerwca.

Do 2350 wzrosła z kolei minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 50), a na całym Mazowszu – do 6771. Odnotowane w środę zachorowania na Covid-19 to w sumie 86 osób.

Jak dotąd na Mazowszu potwierdzono 3973 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 29 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia – wynosi 48 789. 1756 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 21 591 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajdują się 1752 osoby.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim – 17 092.

źródło:
Zobacz więcej