RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wesela pod specjalnym nadzorem. Będą nowe obostrzenia

Wytyczne są związane z epidemią koronawirusa (fot. Pexels)

W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście – informuje „Rzeczpospolita”. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że nowe wytyczne związane z epidemią koronawirusa pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

Średnio co 15 sekund umiera ktoś zakażony koronawirusem

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie przekroczyła w środę 700 tys. – poinformowała Agencja Reutera. Oznacza to, że średnio co 15 sekund...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie. – Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – podkreśliła.

Jak wskazuje dziennik, komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domach.

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.

Wiceminister przekazała, że sporządzając wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej. – Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej – wyjaśniła.

źródło:
Zobacz więcej