RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brazylia. Ponad 57 tys. zakażeń Covid-19 w ciągu doby

Brazylia jest po USA drugim krajem na świecie najmocniej dotkniętym przez epidemię koronawirusa (fot. Ricardo Moraes)

W ciągu ostatniej doby w Brazylii stwierdzono 57 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i kolejne 1437 zgonów – poinformowało brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Pociągi nie zatrzymują się w tym mieście z powodu koronawirusa [WIDEO]

Pociągi długodystansowe mają zakaz zatrzymywania się w Tarnopolu na zachodzie Ukrainy, ponieważ miasto to zostało zaliczone do „czerwonej strefy”....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

To znacznie więcej zakażeń i zgonów niż dzień wcześniej. We wtorek brazylijski resort zdrowia informował o blisko 17 tys. nowych infekcji i ponad 560 zgonach.

Liczba wszystkich infekcji od początku pandemii przekroczyła w Brazylii 2 mln 859 tys. Bilans zgonów wywołanych przez Covid-19 wynosi 97 256.

Brazylia jest po USA drugim krajem na świecie najmocniej dotkniętym przez epidemię koronawirusa. Mimo zapewnień ekspertów rządowych, że kraj najgorsze ma już za sobą, liczba zakażeń wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Nie można przy tym wykluczyć, iż rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest nawet czterokrotnie wyższa. Trudno to jednak zweryfikować, bo przeprowadza się tam zbyt mało testów na obecność SARS-CoV-2.

źródło:

Zobacz więcej