RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemieckie MSZ ostrzega przed podróżami do Belgii

Od kilku tygodni w Belgii, a zwłaszcza w prowincji Antwerpia, odnotowuje się znaczny wzrost zakażeń koronawirusem (fot. Yves Herman/Reuters)

Niemiecki resort spraw zagranicznych ostrzegł przed podróżami turystycznymi do belgijskiej prowincji Antwerpia w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w tym regionie.

Pociągi nie zatrzymują się w tym mieście z powodu koronawirusa [WIDEO]

Pociągi długodystansowe mają zakaz zatrzymywania się w Tarnopolu na zachodzie Ukrainy, ponieważ miasto to zostało zaliczone do „czerwonej strefy”....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Ze względu na ponowny wzrost infekcji ostrzegamy przed podróżami turystycznymi do prowincji Antwerpia, jeśli nie są one konieczne” – poinformował niemiecki MSZ na swej stronie internetowej.

Wcześniej berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) uznał prowincję Antwerpia za „obszar wysokiego ryzyka”. Również władze tej prowincji wydały komunikat, w którym odradzają podróży do tego regionu Belgii.

Od kilku tygodni w Belgii, a zwłaszcza w prowincji Antwerpia, odnotowuje się znaczny wzrost zakażeń koronawirusem.

W tygodniu od 25 do 31 lipca stwierdzano w Belgii średnio 517 nowych infekcji dziennie. To o 60 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu, między 18 a 24 lipca.

W tej sytuacji rząd federalny wprowadził w całym kraju obostrzenia związane z pandemią. Dodatkowo władze prowincji Antwerpia wprowadziły m.in. godzinę policyjną od 23.30 do 6.00.

Mieszkańcy prowincji muszą mieć zawsze pod ręką maseczkę i nosić ją w miejscach publicznych oraz w miejscach, w których nie można zapewnić przestrzegania odległości 1,5 m.

źródło:

Zobacz więcej