RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senator KO o bojkocie zaprzysiężenia: Mamy wydawać wyroki za sędziów? Ochłońmy!

Jacek Bury krytykuje swoje ugrupowanie (fot. M.Józefaciuk/Kancelaria Senatu)

„Chcemy rozliczać PiS, że przejmuje sądy? A sami dziś mamy wydawać wyroki za sędziów? Ochłońmy!” – takimi słowami senator KO Jacek Bury skrytykował swoich kolegów z ugrupowania za zapowiedzi bojkotu Zgromadzenia Narodowego i zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

„Na wyborze marszałka Senatu prezydent był”. Grodzki stanął w obronie Andrzeja Dudy

„Czy prezydent był na zaprzysiężeniu mnie jako Marszałka Senatu? Bo nie przypominam sobie” – napisano na fejkowym koncie Tomasza Grodzkiego na...

zobacz więcej

„Od kilku dni ze zdziwieniem obserwuję zachowanie części opozycji w tej sprawie. Dlaczego? Ponieważ to jest polityka wykluczania ludzi o odmiennych poglądach (wyborców Dudy), których stygmatyzujemy w oczach naszych wyborców” – napisał Bury, dodając, że sam ma wiele zastrzeżeń do kampanii i uważa, że PiS dopuścił się w nich „wielu manipulacji”.

„Pewnie usłyszę za chwilę, że przecież Andrzej Duda łamie konstytucję i pójście na jego zaprzysiężenie to legitymizacja zachowań głowy państwa. Czy w takim razie Rafał Trzaskowski przyjmując zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego stał się też człowiekiem godzącym się z łamaniem konstytucji? Czy mamy zamiar nie uznawać Dudy za prezydenta przez następne pięć lat? Czy chcemy wojny domowej?” – dodał senator.

Jak stwierdził Bury, wchodząc do polityki podkreślał, że nigdy nie zgodzi się na „jakąkolwiek formę wykluczania i dzielenia ze względu na poglądy”. Podkreślając swój dystans do Andrzeja Dudy, senator zadeklarował, że „z szacunku do urzędu głowy państwa nie może odmówić udziału w zaprzysiężeniu”.

Zdaniem senatora, w związku z tym, że kandydat opozycji dostał w wyborach dobry wynik, „warto mądrze budować, a nie marnować energię na potyczki, które mają spełnić oczekiwania ego i dumy poszczególnych liderów”.

„Chcemy rozliczać PiS, że przejmuje sądy? A sami dziś mamy wydawać wyroki za sędziów? Ochłońmy!” – zakończył swój wpis.

WALCZĄC O POLSKĘ NIE MOŻNA WYKLUCZAĆ „Bojkot Zgromadzenia Narodowego, na którym zostanie zaprzysiężony prezydent...

Opublikowany przez Jacek Bury Środa, 5 sierpnia 2020

źródło:
Zobacz więcej