RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Grodzki i Pęk informują o wynikach testów

Marszałek Grodzki zaznaczył na Twiterze, że wykonał test za własne pieniądze (fot. Marta Marchlewska/Kancelaria Senatu)

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i wicemarszałek izby Marek Pęk (PiS) poinformowali w środę na Twitterze, że otrzymali ujemne wyniki swoich badań na obecność koronawirusa. Grodzki dodatkowo poinformował, że wykonał test za własne pieniądze.

Koronawirus w senacie. Sanepid sprawdza, kto miał kontakt z zakażonym

Sanepid zdecyduje, kto z osób, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem senatorem Janem Filipem Libickim, zostanie poddany kwarantannie lub...

zobacz więcej

„Przebadany, zdrowy i gotowy! Z dumą wezmę jutro udział w Zgromadzeniu Narodowym” – napisał na Twitterze Pęk.

O tym, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa, a jego wynik jest ujemny – poinformowała wcześniej w środę wieczorem wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym, na którym zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję prezydent Andrzej Duda.

– Test jest ujemny. Ponieważ nie byłem z grupy wskazanej jako kontakt, wykonałem go za własne pieniądze – dodał na Twitterze marszałek Senatu.

Stan epidemii – blisko rekordu zakażeń koronawirusem, duży wzrost liczby zgonów

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 640 osób – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W sumie zanotowano...

zobacz więcej

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku.

We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób; w sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tysięcy przypadków zakażenia.

źródło:

Zobacz więcej