RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pociągi nie zatrzymują się w tym mieście z powodu koronawirusa [WIDEO]

Pociągi długodystansowe mają zakaz zatrzymywania się w Tarnopolu na zachodzie Ukrainy, ponieważ miasto to zostało wpisane na listę „czerwonej strefy”. Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa wprowadzono tam też najsurowsze ograniczenia. Ukraińskie linie kolejowe zwróciły w środę pieniądze za 140 biletów, jak przekazała jedna z kasjerek.

Ukraina wprowadza kwarantannę dla osób przyjeżdzających z Polski

Ukraina umieściła Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19; osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę muszą odbyć 14-dniową kwarantannę –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Część mieszkańców Tarnopola, którzy wyjechali wcześniej z miasta na urlop, otrzymali zgodę na powrót.

Ukraińska telewizja rozmawiała z jedną z pasażerek, która zgłosiła się po zwrot kosztów za bilet. – Dzisiaj z moim mężem mieliśmy wyjeżdżać do Kijowa, aby odpocząć. Ale, jako że pociągi nie zatrzymują się tu, zdecydowaliśmy się zmienić datę podróży. Akceptują zwrot biletów bez żadnych problemów – powiedziała Olga Stetsyk. Jak dodała, „przyjechała na stację i bez żadnych problemów otrzymała zwrot pieniędzy na konto bankowe”.

Ukraina w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowała 1271 przypadków zachorowań na Covid-19. To największa liczba w czasie pandemii w tym kraju. Blisko 300 osób trafiło do szpitali. Najwięcej przypadków zarejestrowano w regionie Lwowa, Charkowa i w Kijowie. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 75 tys. osób, a 1788 zmarło.

źródło:
Zobacz więcej