RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wracają upały. Od piątku 30 stopni Celsjusza

Wczasowicze wypoczywający na plaży w Kołobrzegu (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Meteorolodzy zapowiadają powrót wysokich temperatur. Polska ma znaleźć się w zasięgu wyżu z Litwy, który przyniesie wyraźne ocieplenie. Od 7 sierpnia należy spodziewać się kolejnego gwałtownego wzrostu temperatur do 30 stopni Celsjusza.

Fale sztormowe i pożary. „Izajasz” nie oszczędził Nowego Jorku [WIDEO]

Tropikalny sztorm „Izajasz” nadal atakuje wybrzeża niektórych stanów w USA i niesie zniszczenia. W poniedziałek wieczorem burza tropikalna...

zobacz więcej

W czwartek na termometrach od 22-23 st. w kotlinach górskich i nad samym morzem, około 25 st. C w centrum, do 28 st. C na Lubelszczyźnie. Miejscami zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu. W nocy w Małopolsce i na Podkarpaciu, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Z kolei w piątek należy spodziewać się kolejnego gwałtownego wzrostu temperatur do 30 stopni Celsjusza w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Najmniej w Suwałkach i w Gdańsku, tam termometry mają pokazać 25 st. Na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie się wahać w granicach 27-29 st. W południowo-zachodniej części kraju, na zachód od Pomorza Koszalińskiego, łódzkiego, Lubelszczyzny, miejscami przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Jak podaje IMGW, ryzyko upału będzie dotyczyć wyłącznie województw zachodnich i południowych. Miejscami może utrzymać się przez kilka dniu lub nawet tydzień.

źródło:
Zobacz więcej