RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda do prezydenta Libanu: Polska jest gotowa wysłać ratowników

W imieniu narodu polskiego oraz własnym pragnę przekazać wyrazy współczucia oraz wsparcia dla rodzin ofiar eksplozji w bejruckim porcie; Polska jest gotowa wysłać grupę strażaków-ratowników do Libanu – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy skierowanej do prezydenta Libanu Michela Aouna.

„Nie będziemy obojętni”. Premier zapowiada pomoc dla Libanu po eksplozji w Bejrucie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę skierowanie przez polski rząd pomocy do Bejrutu, gdzie we wtorek doszło do eksplozji, w wyniku...

zobacz więcej

„W imieniu narodu polskiego oraz własnym pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy współczucia oraz wsparcia dla rodzin ofiar eksplozji w bejruckim porcie. Zapewniam Pana, że w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie” – napisał prezydent Duda.

Poinformował, że „Polska jest gotowa wysłać grupę strażaków-ratowników, którzy na miejscu mogą udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym”.

Andrzej Duda w depeszy do prezydenta Libanu wyraził nadzieję, że „dzięki trwającej akcji ratunkowej uda się pomóc możliwie dużej liczbie rannych i zaginionych”. „Jestem przekonany, że naród libański z pomocą społeczności międzynarodowej, zdoła podnieść się jeszcze silniejszy po tej katastrofie” – podkreślił.

Potężna eksplozja wstrząsnęła we wtorek późnym popołudniem Bejrutem powodując śmierć co najmniej 135 osób i raniąc około 4 tys. Jako przyczynę wybuchu, który zniszczył dużą część Bejrutu, podaje się pożar składowanych w porcie niebezpiecznych chemikaliów.

źródło:

Zobacz więcej