RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w Bejrucie: Są decyzje dot. osób odpowiedzialnych za nadzór w porcie

Wybuch zniszczył dużą część miasta (fot. Houssam Shbaro/Anadolu Agency via Getty Images)

Libański rząd zdecydował o umieszczeniu w areszcie domowym wszystkich urzędników portowych z Bejrutu, którzy od 2014 r. sprawowali nadzór nad bezpieczeństwem i składowaniem towarów w porcie.

11 medyków, 43 ratowników, sprzęt i leki. Polska pomoc dla Libanu

Jeszcze dziś wieczorem z Polski wyleci samolot z pomocą dla Libanu. Nasz kraj wyśle do Bejrutu 54 osoby – 11 medyków i 43 ratowników z psami – oraz...

zobacz więcej

O decyzji poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła w rządzie. Nie jest na razie jasne, ilu osób dotyczy ten środek zapobiegawczy ani jakie dokładnie funkcje sprawowali zatrzymani urzędnicy.

Areszt domowy ma być nadzorowany przez armię i trwać do czasu ustalenia odpowiedzialnych za ogromną eksplozję w bejruckim porcie.

We wtorek późnym popołudniem w porcie w Bejrucie doszło do wybuchu, który zniszczył dużą część miasta. Według libańskiego oddziału Czerwonego Krzyża spowodowała ona śmierć co najmniej 100 osób, liczbę rannych oceniono na 4 tys.

Jako przyczynę tragedii władze libańskie podały prace spawalnicze w składach, gdzie trzymano 2750 ton saletry amonowej (azotanu amonu), skonfiskowanej przez władze w 2014 r.

źródło:

Zobacz więcej