RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przjęcia pacjentów i operacje wstrzymane. Dwa szpitale w Krakowie

W Małopolsce jest ponad sto ognisk chorobowych (fot. Omar Marques/Getty Images)

Zakażenie Covid-19 wykryto u dziewięciu osób w szpitalu imienia Józefa Dietla przy ulicy w Skarbowej w Krakowie. W dwóch placówkach w tym mieście podjęto decyzję o całkowitym wstrzymaniu przyjęć pacjentów i przeprowadzono badania wśród personelu.

Średnio co 15 sekund umiera ktoś zakażony koronawirusem

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie przekroczyła w środę 700 tys. – poinformowała Agencja Reutera. Oznacza to, że średnio co 15 sekund...

zobacz więcej

– Aktualnie w szpitalu znajduje się ponad 200 pacjentów. Część osób została wysłana na kwarantannę - to pracownicy i pacjenci placówki. Wstrzymaliśmy przyjęcia do szpitala i przeprowadziliśmy testy na koronawirusa – przekazał zastępca dyrektora szpitala Marcin Mikos.

Zwrócił uwagę, że te badania są masowym testowaniem wszystkich kierunków koronawirusa wśród pacjentów i personelu medycznego.

– To jest tylko jest zabezpieczenie medyczne pacjentów, którzy leczą się w naszej placówce, oraz wszystkie badania i rehabilitacje. Nasi pacjenci są powiadamiani na bieżąco i te procedury są odwoływane – przekazał zastępca dyrektora szpitala Marcin Mikos.

Planowane przyjęcia pacjentów wstrzymano również w Krakowskim Centrum Rehabilitacji przy ulicy Modrzewiowej, gdy zakażenie wykryto u dwóch pracowników placówki. Zakażenie Covid-19 potwierdzono też wśród personelu medycznego w szpitalu imienia świętego Rafała oraz w szpitalu imienia Narutowicza. Tam na kwarantannę skierowano kilka osób, ale placówka działa normalnie.

W Małopolsce sanepid stwierdził ponad sto ognisk chorobowych. Dzisiaj zanotowano 90 nowych przypadków zachorowań.

źródło:
Zobacz więcej