RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Końca epidemii nie widać. Jak się uchronić przed koronawirusem?

Zachowywanie dystansu społecznego, niepodawanie ręki na powitanie – to niektóre z metod, aby uchronić się przed zakażeniem się koronawirusem. Epidemia jeszcze się nie zakończyła, a środki bezpieczeństwa mające przestrzec przed wirusem nadal obowiązują. Przypominamy sposoby rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Naukowcy: Gdyby większość nosiła maseczki, pandemia szybciej by gasła

Naukowcy są przekonani, że nawet najprostsze maseczki zapewniają ochronę przed zarażaniem koronawirusem. Są nowe dowody na to, że gdyby większość z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zachowaj dystans

Przed koronawirusem może uchronić nas dystans od innych osób. W ramach tej zasady nie powinno się: podawać ręki, całować na powitanie czy obejmować. Ponadto trzeba zachować od innych osób 1,5 m odległości oraz unikać dużych skupisk ludzkich. Zaleca się również unikania bliskiego kontaktu z chorymi, kaszlącymi, kichającymi i gorączkującymi.

Zasłaniaj usta i nos

Innym sposobem ustrzeżenia się od zakażenia się wirusem jest zasłanianie ust i nosa. Resort informuje, że należy to robić w pracy, w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych, na terenie nieruchomości wspólnych; gdy w przestrzeni publicznej nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

Do tego również: w teatrze, w kinie, w operze, na stadionie, w restauracji – zanim zasiądzie się przy stoliku; w taksówce i w samochodzie, jeśli nie mieszka się z którymś z pasażerów lub kierowcą; podczas zgromadzeń w przestrzeni otwartej.

źródło:
Zobacz więcej