RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Klub KO na Zgromadzeniu Narodowym w okrojonym składzie; nie będzie Budki

W delegacji nie będzie lidera PO Borysa Budki (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Klub KO wyśle na czwartkowe Zgromadzenie Narodowe niewielką delegację pod przewodnictwem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – poinformował wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki. W delegacji nie będzie lidera PO Borysa Budki.

Polityk PO wyzywa policjantów od ubeków. Jest odpowiedź funkcjonariuszy

Stołeczna policja poinformowała, że w sprawie profanacji posągu Jezusa zatrzymano już trzecią osobę. W obronie działaczy LGBT twardo staje Sławomir...

zobacz więcej

Taką decyzję podjęło prezydium klubu Koalicji Obywatelskiej.

Łącznie delegacja klubu KO ma liczyć kilkanaście osób; jej skład jest jeszcze ustalany. Według Kropiwnickiego w Zgromadzeniu Narodowym nie weźmie udziału lider PO Borys Budka.

– Wybory prezydenckie nie były wolne i równe, nie spełniały standardów uczciwych wyborów, w związku z tym nie będziemy (jako klub) brali udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy – wyjaśnił Kropiwnicki.

Wcześniej o swojej nieobecności na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy informowali m.in.: były szef PO Grzegorz Schetyna, obecny wiceszef partii Tomasz Siemoniak oraz posłowie: Mariusz Witczak, Maciej Lasek, Waldy Dzikowski, Michał Szczerba, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Szymon Ziółkowski oraz Marzena Okła-Drewnowicz.

Kropiwnicki również nie wybiera się na czwartkowe posiedzenie Zgromadzenia. Jeśli chodzi o senatorów, w zaprzysiężeniu nie wezmą udziału m.in. Bogdan Klich i Barbara Zdrojewska.

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

źródło:

Zobacz więcej