RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po zgrupowaniu kadry zakażonych koronawirusem 11 osób, w tym 10 zawodników

Hokeiści trenowali też z dziecięcą Akademią Legii (fot. PAP/Adam Warżawa)
Hokeiści trenowali też z dziecięcą Akademią Legii (fot. PAP/Adam Warżawa)

Wszyscy, którzy brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej hokeja na lodzie w Warszawie, przechodzą testy na obecność koronawirusa. Na dziś wiadomo, że u 11 osób wynik jest pozytywny – informuje portal polskihokej.eu.

Ekstraklasa. Zawodnik Wisły Płock zakażony koronawirusem

Wynik testu na obecność koronawirusa jednego z piłkarzy Wisły Płock dał wynik pozytywny - poinformował występujący w ekstraklasie klub. Zaplanowany...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W dniach 19-26 lipca hokeiści przebywali na zgrupowaniu w stolicy. W obozie wzięło udział 46 osób. Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli, czyli zawodnicy oraz sztab szkoleniowy, przechodzą testy na obecność koronawirusa.

W tej chwili wiadomo jedynie, że na 25 osób przebadanych 11 ma wynik pozytywny, w tym 10 zawodników i członek sztabu szkoleniowego. Wszyscy czują się dobrze i przechodzą dwutygodniową, obowiązkową kwarantannę.

Nie są jeszcze znane wyniki pozostałych 21 osób. Związek jest w stałym kontakcie z hokeistami, trenerami, członkami sztabu szkoleniowego, klubami, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami medycznymi.

Jak czytamy na portalu, w trakcie zgrupowania hokeiści trenowali z Akademią Hokejową Legii.

W grze kontaktowej, jaką jest hokej, nie ma środków zaradczych o całkowitej skuteczności, które wyeliminują ryzyko zakażenia, co potwierdzają przykłady z innych krajów.

źródło:
Zobacz więcej