RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Średnio co 15 sekund umiera ktoś zakażony koronawirusem

Liczba zmarłych na Covid-19 przekroczyła 700 tys. (fot. Leonardo Casas / Eyepix Group/Barcroft Media via Getty Images)

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie przekroczyła w środę 700 tys. – poinformowała Agencja Reutera. Oznacza to, że średnio co 15 sekund umiera jedna osoba zakażona koronawirusem, co godzinę – 247 chorych, a w ciągu doby – prawie 5,9 tys. pacjentów.

Ekspert o koronawirusie: Zaczął się problem, który będzie narastał

Skończyła się faza prób i błędów. Niektóre działania ws. koronawirusa zostały uznane za skuteczne, z niektórych różne kraje zrezygnowały, ale...

zobacz więcej

Największy wzrost zgonów odnotowuje się w USA, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Stany Zjednoczone i Ameryka Łacińska są nowymi epicentrami pandemii i zmagają się z zahamowaniem rozprzestrzeniania się wirusa.

Początkowo koronawirus wolniej niż do reszty świata docierał do Ameryki Łacińskiej, którą zamieszkuje ok. 640 mln ludzi. Ale potem władze musiały zacząć walkę o powstrzymanie epidemii rozwijającej się z powodu ubóstwa regionu i gęsto zaludnionych miast.

Według oenzetowskiej agendy zajmującej się kwestiami urbanizacji, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich, ponad 100 mln ludzi w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach żyje w slumsach. Wielu z nich pracuje w szarej strefie i kontynuowało pracę przez cały okres pandemii, nie zachowując wcale zasad bezpieczeństwa społecznego.

Stany Zjednoczone, które zamieszkuje ok. 330 mln ludzi, również zostały dotknięte przez koronawirusa, mimo że są jednym z najbogatszych krajów świata.

Pandemia. Kolejny krakowski hotel zmienia się w izolatorium

Prawie 170 pacjentów przyjąć będzie mogło nowe izolatorium, które utworzono w jednym z krakowskich hoteli. Informację podał wojewoda małopolski...

zobacz więcej

Główny epidemiolog USA dr Anthony Fauci powiedział w poniedziałek, że stany z wysoką liczbą przypadków koronawirusa powinny ponownie rozważyć nałożenie ograniczeń. Zwrócił uwagę na potrzebę zmniejszenia zakażeń przed jesiennym sezonem grypowym.

Nawet w częściach świata, gdzie wydawało się, że rozprzestrzenianie się wirusa zostało ograniczone, ostatnio odnotowano dzienne rekordy nowych zakażeń. To oznacza, że do zakończenia walki z pandemią jest daleko – pisze Agencja Reutera.

Ostatnio rekordowy wzrost liczby przypadków SARS-CoV-2 odnotowały takie kraje jak Australia, Japonia, Hongkong, Boliwia, Sudan, Etiopia, Bułgaria, Belgia, Uzbekistan i Izrael.źródło:

Zobacz więcej