RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 5.08 – tylu zgonów nie było od czerwca

W województwie mazowieckim wciąż aktywnych jest 2,3 tys. zakażeń koronawirusem (fot. PAP/Leszek Szymański)

W ciągu ostatnich godzin na Mazowszu potwierdzono 49 przypadków zakażeń koronawirusem – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Odnotowano także kilkudziesięciu nowych ozdrowieńców. W całym województwie Covid-19 pokonało już łącznie 3944 chorych. Wskaźnik zakażeń zbliża się do 6,7 tys.

Kontrole zasłaniania ust i nosa w sklepach. GIS wyjaśnia

Sklepy i galerie handlowe pod lupą inspektorów sanitarnych i policji. Funkcjonariusze sprawdzają, czy klienci przestrzegają obowiązku zasłaniania...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

We wtorek potwierdzono siedem ofiar śmiertelnych Covid-19 – to liczba nienotowana od końca czerwca, gdy wojewódzki sanepid informował o dziewięciu zgonach. W poprzednich czterech dniach nie było przypadków śmiertelnych.

Łącznie od początku epidemii z powodu koronawirusa zmarły na Mazowszu już 384 osoby.

W województwie w ciągu doby przybyło 42 kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że w sumie są to już 3944 osoby. To blisko 60 proc. odnotowanych zakażeń w regionie. Liczba aktywnych zakażeń wynosi 2357.

Aż 37 z 42 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 2298. Na Mazowszu laboratoryjnie potwierdzono w sumie 6685 przypadków zakażeń.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 48 149 (rekordowy wzrost o 680 we wtorek) zakażeń koronawirusem; zmarło dotąd 1738 osób.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według czwartkowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywa 21 435 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 491 pacjentów. 10 zakażonych skierowano do izolatorium, a 1663 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej