RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kradzież „na leki”. Emerytka straciła kilkadziesiąt tysięcy

Podejrzaną uchwyciły kamery monitoringu (fot. KPP Lębork)

Policja poszukuje około 40-letniej kobiety podejrzewanej, że okradła 83-letnią mieszkankę Lęborka. Oszukana straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

86-letni pacjent zaatakował lekarkę. Domagał się badania

Agresywny 86-letni pacjent zaatakował lekarkę w Poradni Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Interweniowała policja.

zobacz więcej

Ustalono, że kobieta przekonała starszą panią, iż jest od lekarza rodzinnego i przyniosła dotację na zakup leków. Był to jednak tylko pretekst, by dostać się do mieszkania seniorki – informuje Radio Gdańsk.

83-latka faktycznie dostała 300 zł na zakup leków. Pieniądze miały pochodzić od lekarza rodzinnego. Po wejściu do mieszkania 40-latka poprosiła seniorkę o pożyczenie 100 zł o konkretnym numerze seryjnym. Seniorka pokazała wówczas, gdzie trzyma oszczędności i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zgrali monitoring, dążąc do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Pokrzywdzona powiedziała mundurowym, że była to osoba w wieku około 40 lat, włosach koloru blond i wzroście około 165 cm. Jeśli zna ktoś kobietę ze zdjęcia, prosimy o informację pod numer 112 – poinformowała lęborska policja.

Policja apeluje, by weryfikować tożsamość nieznanych osób, które po różnymi pretekstami próbują wejść do naszego domu. Należy je poprosić o okazanie legitymacji czy też skontaktować się z placówką, którą reprezentują. W razie jakichkolwiek podejrzeń oszustwa powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy.

źródło:
Zobacz więcej