RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Część opozycji nie chce zachować się godnie”. Politycy o zaprzysiężeniu prezydenta

– Po raz kolejny część opozycji, ale i byli prezydenci, premierzy, nie skorzystali z możliwości, by zachować się w sposób godny, wyrazić szacunek dla demokratycznego wyboru Polaków – powiedziała w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa posłanka PiS Teresa Wargocka. Goszczące w programie posłanki Lewicy Paulina Matysiak i PSL-KP Agnieszka Ścigaj zadeklarowały, że będą uczestniczyć w uroczystości. W programie poruszono również temat poparcia udzielonego przez mieszkańców wsi Andrzejowi Dudzie.

Atakują prezydenta. „Swoim działaniem 6 sierpnia znów chcą podzielić Polaków”

Iwona Hartwich i Leszek Miller to kolejni politycy opozycji, którzy zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w zaprzysiężeniu prezydenta. Wcześniej...

zobacz więcej

Posłanki były pytane, dlaczego wyborcy ze wsi po raz kolejny zagłosowali nie na kandydata PSL, a kandydata PiS.

– Panie redaktorze, ja nie wiem. Każdego wyborcę należy zapytać. Oczywiście są różne względy, które się w tym momencie pojawiły. Ja oceniam pozytywnie to, że do wielu polskich rodzin, które żyją na obszarach wiejskich, trafiła pomoc socjalna w postaci 500 Plus. Rzeczywiście dochody wielu rodzin, które żyją daleko od dużych aglomeracji, były zdecydowanie niższe niż tych, którzy żyją w miastach. To z całą pewnością poprawiło sytuację rodzin, które posiadają dzieci – mówiła Ścigaj.

– Przez wiele lat rolnicy byli zostawiani sami sobie w sytuacji różnych klęsk żywiołowych. Ta kadencja PiS i pana prezydenta Dudy przełamała lęk rolników przed tym, że zostają sami, kiedy spotyka ich susza, kiedy spotyka ich powódź, kiedy żywioły niszczą ich plony – stwierdziła z kolei Wargocka.

W programie poruszono również temat zbliżającego się zaprzysiężenia prezydenta.

– Wydaje mi się, że nie ma powodu, by bojkotować zaprzysiężenie. Ja oczywiście w czwartek wybieram się do Sejmu, żeby wziąć udział w Zgromadzeniu Narodowym. Tego wymaga urząd prezydenta, nie ma co się obrażać na to, że Andrzej Duda został prezydentem ponownie wybrany – mówiła w programie Paulina Matysiak.

– Ja oczywiście podtrzymuję swoje deklaracje udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Uważam, że jest to obowiązek posła, niezależnie od moich własnych poglądów na propozycje pana prezydenta. Uważam, że skoro wybrała go większość Polaków, należy się szacunek jego wyborowi – stwierdziła Ścigaj.

Z kolei zdaniem Wargockiej, „po raz kolejny część opozycji, ale i byli prezydenci, premierzy, nie skorzystali z możliwości, by zachować się w sposób godny, wyrazić szacunek dla demokratycznego wyboru Polaków”.

źródło:
Zobacz więcej