RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski o ruchu: Jeżeli ktoś zobaczy swoje miejsce na listach wyborczych, to powinien się zapisać do partii

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Rafał Trzaskowski, który chce tworzyć społeczny ruch zapowiada, że będzie on apartyjny. Nie przeszkadza mu to jednocześnie składać obietnic dotyczących miejsc na listach PO dla członków ruchu. – Jeżeli ktokolwiek, kto będzie działał w ruchu, zobaczy swoje miejsce na listach wyborczych, to powinien się zapisać do partii – powiedział w Polsat News Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Poseł KO: Rafał Trzaskowski może zawiesić członkostwo w partii [WIDEO]

– Rafał Trzaskowski musi rozstrzygnąć, czy dalej pozostanie wiceprzewodniczącym PO – zapowiedział w rozmowie z portalem tvp.info poseł KO Paweł...

zobacz więcej

Trzaskowski powiedział w Polsat News, że ruch nie ma być nigdy partią polityczną. – Ma zagospodarować energię ludzi, którzy nie widzą swojej roli w polityce – wyjaśnił. Zapewnił jednocześnie, że nie zamierza rezygnować z roli w partii. – Z Borysem Budką mamy plan przebudowania Platformy Obywatelskiej. PO musi się otworzyć na nowych ludzi, nowe idee – mówił.

Pytany o doniesienia o ewentualnym objęciu przez niego władzy w PO stwierdził, że nie słyszał takich spekulacji. Powiedział, że „Borys Budka jest niekwestionowanym liderem Platformy, to on będzie ją przebudowywał, a ja go w tym wesprę”.

Pytany o Szymona Hołownię Trzaskowski stwierdził, żę z nikim się nie ściga. – My zagospodarujemy energię innych osób, które nie widzą się w ruchu Hołowni, który ma się stać partią ani w innych partiach politycznych – mówił.

Był też pytany czy wciąż jest za pomysłem o stworzeniu wspólnych list opozycji w kolejnych wyborach parlamentarnych. – Uważam, że jeśli chcemy wygrać wybory z PiS to musi dojść do porozumienia opozycji przy zachowaniu odrębności – powiedział prezydent Warszawy.

– Jeżeli ktokolwiek, kto będzie działał w ruchu, zobaczy swoje miejsce na listach wyborczych, to powinien się zapisać do partii – zaznaczył i zapewnił, że będzie współpracował ze wszystkimi.

źródło:
Zobacz więcej